Dobri rezultati mladih šahista iz Dimitrovgrada

U subotu, 19. maja 2018. godine, u Zrenjaninu je održano pojedinačno Republičko takmičenje u šahu za učenike osnovnih škola. Po oceni trenera i vodje ekipe prof. Rokija Stoimenova, majstorskog kandidata, mladi šahisti, članovi tima osnovne škole „Hristo Botev“ iz Dimitrovgrada postigli su dobre rezultate. Stefan Nakov, učenik prvog razreda osnovne škole, je osvojio 4 poena iz 7 partija i tim rezultatom deli plasman od 11. do 17. mesta. Po dodatnom kriterijumu je zauzeo 15. mesto u konkurenciji od 42 takmičara iz prvog razreda, što je jako dobar rezultat mladog šahiste iz Dimitrovgrada. Jana Stoimenov je, u konkurenciji od 41. takmičara drugog razreda, osvojila 5 poena iz 7 partija i deli plasman od 4. do 7. mesta. Po dodatnom kriterijum je zauzela odlično 6. mesto. U konkurenciji od 45 takmičara sedmog razreda, Nemanja Todorov je osvojio 3,5 poena iz 7 partija i zauzeo 24. mesto. Još jedan dobar rezultat na pojedinačnom takmičenju. Prof. Roki Stoimenov kaže da je organizacija samog takmičenja kao i atmosfera u našoj ekipi odlična. Ekipno takmičenje se održava u nedelju 20. maja. Čestitamo našim mladim šahistima na dobrim rezulatatima koje su postigli i nestrpljivo očekujemo vesti sa ekipnog takmičenja.

Na ekipnom takmičenju koje je održano 20. maja ekipa osnovne škole „Hristo Botev“ iz Dimitrovgrada osvojila je 42. mesto u konkurenciji od 48 ekipa, uz osvojenih 5 meč bodova. Naši šahisti su imali jednu pobedu, dva remija i 4 poraza. Vodja ekipe iz Dimitrovgrada prof. Roki Stoimenov kaže da je možda rezultat mogao da bude bolji, ali je on zadovoljan postignutim jer treba napomenuti da je ekipno takmičenje za učenike do 8. razreda, a u našoj ekipi smo imali učenike 1. i 2. razreda na 3 table. Još jednom čestitke našim mladim šahistima na plasmanu, učešću i postignutim

Foto: Roki Stoimenov

Scroll to Top